Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie
Szkolne Koło Caritas im. św. Ojca Pio
Zadania Koła obejmują w szczególności:
- pogłębianie znajomości nauki Chrystusa, głównie o miłosierdziu Bożym,
- uwrażliwianie uczniów na różne obszary ludzkiej biedy: moralnej, duchowej i materialnej,
- krzewienie ducha czynnej miłości bliźniego,
- stwarzanie atmosfery mobilizującej do wymagania od siebie i pracy nad sobą, do kształtowania osobowości katolika i Polaka w dążeniu do wszechstronnego rozwoju młodego człowieka i odpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę,
- troska o zdobywanie wiedzy religijnej i pogłębianie swojej przyjaźni z Jezusem poprzez regularne praktyki religijne,
- współpraca z CARITAS Diecezji Bydgoskiej i innymi organizacjami społecznymi,
- rozeznawanie konkretnych potrzeb w najbliższym środowisku oraz organizowanie pomocy,
- oddziaływanie przez symbole organizacyjne,
- współdziałanie, przy zachowaniu własnego katolickiego charakteru, z innymi organizacjami młodzieżowymi, władzami publicznymi i organizacjami pozarządowymi.
Spotkania odbywają się w każdą środę w sali 76 od godz. 13.30-15.05.
Opiekunowie Koła: Izabela Wiśniewska, ks. Maciej Biegun.
"Pluszowy Miś" o Mistrzostwo Solca Kujawskiego w kategorii klas 1-3
28 listopada odbyły się zawody "Pluszowy Miś" o Mistrzostwo Solca Kujawskiego w kategorii klas 1-3.
Zawodnicy z naszej szkoły zdecydownie odnieśli zwycięstwo i zakwalifikowali sie do zawodów powiatowych. Brawo Nasi!
Międzyszkolny konkurs czytelniczy
Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim
z serii „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”
ze znajomości powieści
w międzyszkolnym konkursie czytelniczym
zaprasza uczniów do udziałuStarcie herosów.
Bitwa w Labiryncie
i stań do walki z pozostałymi herosami w teście wiedzy.
które bohaterowie przeżywali w Labiryncie
Zmierz się z zadaniami równie trudnymi jak te,Masz czas do końca lutego 2019 r.
Ricka Riordan „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”:
na przeczytanie pięciu części serii*„Złodziej pioruna” *„Morze Potworów” *„Klątwa tytana” *„Bitwa w Labiryncie” *„Ostatni Olimpijczyk”
"Pluszowy Miś" dla uczniów klas I-III
7 listopada odbyły się Szkolne Zawody "Pluszowy Miś" dla uczniów klas I-III w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji . Jak każdego roku- emocji było bardzo dużo, a każda z klas chciała zaprezentować się jak najlepiej...Brawo zawodnicy, brawo kibice!
"Nauczyciel na Medal"
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, Koleżanki i Koledzy,z przyjemnością informujemy, że czworo naszych nauczycieli uzyskałonominacje indywidualne do tytułu "Nauczyciel na Medal", a nasza szkołazostała nominowana do tytułu "Szkoła Roku" w plebiscycie organizowanymprzez "Gazetę Pomorską", "Express Bydgoski" i "Nowości - DziennikToruński". Jest nam tym bardziej miło, że nominacje zostały zgłoszoneprzez uczniów i ich rodziców.Nauczyciele nominowani do nagrody to:- w kategorii nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej - Kamila Knioła,- w kategorii nauczyciel klas IV - VIII - Grażyna Łukasik, RobertMieszczyński oraz Jolanta Szubska-Rydel.Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o akcji oraz do głosowaniana stronie http://www.pomorska.pl/nauczycielZa wszystkie głosy serdecznie dziękujemy.
Koło biologiczne
18 października 2018 grupa 30 uczniów klas VII-VIII z naszej szkoły, należących do Koła Biologicznego, wzięła udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu pn.: „Ekologia w regionie - województwo kujawsko-pomorskie perłą w przyrodzie Polski”. Zajęcia odbyły się w dwóch turach, pierwsza w terenie , w ogrodzie botanicznym. Uczniowie zdobywali wiedzę o parkach narodowych i rezerwatach oraz nauczyli się rozpoznawać drzewa po wyglądzie ich liści. W drugiej części warsztatów korzystając z lup dwuocznych obserwowali organizmy słodkowodne, np. raki, pijawki. Nauczyli się tworzyć notatkę biologiczną. Zajęcia były bardzo ciekawe i angażujące wszystkich uczniów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.
Małgorzata Kłosowska
Agnieszka Sadowska
Warsztaty z biologii
Grupa 30 uczniów klas VII-VIII z naszej szkoły, należących do Koła Biologicznego, rozpoczęła uczestnictwo w dodatkowych zajęciach w ramach projektu pn.: „Ekologia w regionie - województwo kujawsko-pomorskie perłą w przyrodzie Polski” . Projekt ten otrzymał dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w ramach programu „Zdolni znad Brdy”. Zajęcia mają charakter warsztatowy, realizowany w grupach 15-osobowych z udziałem kadry i zaplecza laboratoriów badawczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zaplanowano 3 spotkania (18 godzin zajęć), według 3 scenariuszy dostosowanych do podstawy programowej szkoły podstawowej. Kolejne warsztaty odbędą się w październiku i listopadzie. Zajęcia pn. „Podstawy ekologii” prowadzi dr Magdalena Trojankiewicz (Prodziekan ds. Dydaktyki Wydziału Nauk Przyrodniczych, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej). Natomiast warsztaty pn. „Bioróżnorodność fauny w polskich wodach” realizuje dr hab. Krystian Obolewski, prof. UKW (Prodziekan ds. Nauki WNP, ekspert w panelach Explorer, egzaminator maturalny, edukator ekologiczny w zakresie hydrobiologii). Zajęcia skierowane są do uczniów zdolnych, zainteresowanych szeroko pojętą tematyką ekologii oraz problemami związanymi z ochroną przyrody w województwie kujawsko-pomorskim, a także poszerzaniem wiedzy przydatnej na Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Głównym celem zajęć jest kształtowanie postaw ekologicznych. Już pierwsze zajęcia bardzo spodobały się uczestnikom warsztatów, szczególnie że pogoda pozwoliła na ich realizację w terenie- w Ogrodzie Botanicznym przy UKW oraz nad Brdą. Uczniowie naszej szkoły uczestniczący w warsztatach otrzymali użyteczne gadżety (pendrive) sygnowane logo UKW. Z zaciekawieniem czekamy na kolejne spotkania.
Małgorzata Kłosowska
Jubileuszowa 25 akcja Sprzątanie Świata – Polska w SP 4 w Solcu Kujawskim
W tym roku w Polsce przypadła jubileuszowa akcja Sprzątania Świata - Polski pod hasłem „Akcja- segregacja”, dlatego w szkole z tej okazji odbyły się różne zajęcia. Klasy drugie miały spotkanie z pracownikami Zakładu Gospodarki Komunalnej na temat segregacji odpadów i dowiedziały się co to jest PSZOK. Na koniec dzieci dostały symboliczne upominki. Uczniowie klas trzecich i czwartych brały udział w konkursie plastycznym na temat „Segregacja się opłaca”. Jubileusz to także dobra okazja, aby obdarować Jubilata, dlatego uczniowie klasy piątej „d” posadzili drzewo na boisku szkolnym. Jest to prezent dla Ziemi i dla ludzi. Natomiast wszystkie klasy szóste i piąte wyszły w teren, aby posprzątać najbliższe okolice szkoły. Niech ta akcja zawsze przypomina wszystkim, żeby segregować odpady, wykorzystywać gminne systemy selektywnej zbiórki, wrzucać odpady do właściwych pojemników tak, aby również jakość segregacji była jak najwyższa!
Serdeczne podziękowania p. Iwony Skrzypińskiej – kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz dla pracowników ZGK w Solcu Kujawskim za pomoc w realizacji akcji Sprzątanie Świata – Polska.Dyrekcja SP4
Koordynatorzy: Halina Cerlak
Teresa Galek
Obiady (klasy VII i VIII)
Od września uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły będą pobierać naukę w budynku Gimnazjum Publicznego nr 2 przy ulicy 29 Listopada i będą mogli korzystać z obiadów w tamtejszej stołówce.
Stawka obiadowa wynosi 3,50, wpłat dokonuje się gotówkowo u intendenta GP 2.
Informacji udziela intendent GP 2 p. Teresa Nicpoń pod nr telefonu 52 387 14 98
Ważne - zmiana imienia szkoły
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
informujemy, że w związku z opinią IPN zostaliśmy zobowiązani do zmiany imienia szkoły. Rada Pedagogiczna opracowała stosowne procedury uwzględniające wyznaczony nam krótki termin:
1. Powołanie Zespołu do spraw zmiany imienia szkoły.
2. Zgłaszanie propozycji nowego imienia przez radę pedagogiczną, radę rodziców i samorząd uczniowski. (do 28.08.2018 r.)
3. Podanie informacji dotyczącej proponowanych nazw i rozdanie przez wychowawców kart do głosowania. (3.09.2018 r.)
4.Zasady głosowania dla rodziców i uczniów:
a/ Każdy podmiot społeczności szkolnej dysponuje jednym głosem:
- uczeń - jedna karta do głosowania,
- nauczyciel - jedna karta do głosowania,
- rodzice ucznia - jedna karta do głosowania. W przypadku większej liczby dzieci uczących się w naszej szkole, rodzice głosują tylko w klasie najstarszego dziecka.
b/ Rodzice i uczniowie głosują wypełniając karty w domu i oddając je wychowawcy w wyznaczonym terminie.
c/ Głosujemy zaznaczając w dowolny sposób jedną z podanych propozycji lub dopisując własną w punkcie "inne".
d/ Za głos nieważny uznaje się zaznaczenie więcej niż jednej kandydatury lub niezaznaczenia żadnej.
e/ W przypadku takiej samej liczby głosów oddanych na dwie lub więcej kandydatur, o wyborze zadecyduje Zespół do spraw zmiany imienia szkoły w porozumieniu z przedstawicielem Rady Rodziców oraz przedstawicielem Samorządu Uczniowskiego.
5. Przybliżenie uczniom kandydatur na patrona szkoły. (4.09.2018 r. - 6.09.2018 r.)
6. Oddanie głosów poprzez zwrot kart do wychowawców. (6.09.2018 r.)
7. Przedstawienie społeczności szkolnej propozycji, która uzyskała najwięcej głosów. (13.09.2018 r.)
8. Złożenie wniosku formalnego w sprawie zmiany nazwy szkoły do organu prowadzącego. (14.09. 2018 r.)
Biorąc pod uwagę narzucone nam krótkie terminy i uwzględniając Państwa udział w planowanych działaniach, prosimy o zaangażowanie się w proces zmiany imienia szkoły poprzez przemyślenie propozycji zapisanych na karcie do głosowania, ewentualne podanie własnej propozycji na karcie do głosowania w punkcie "inne", rozmowy z dziećmi i udział w głosowaniu.
Wczoraj odbyło się posiedzenie Rady Pedagogicznej oraz konsultacje z Radą Rodziców i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Uzgodniono następujące propozycje: Janusz Korczak, rtm. Witold Pilecki, Maria Skłodowska-Curie i Juliusz Słowacki. Te nazwiska znajdą się na kartach do głosowania.Zespół do spraw zmiany imienia szkoły
Ogłoszenie o wyniku konkursu na prowadzenie sklepiku w Szkole Podstawowej Nr 4 w Solcu Kujawskim.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Solcu Kujawskim informuje, że w wyniku
przeprowadzenia konkursu na prowadzenie sklepiku szkolnego, wybrano firmę
Karolina Pasterska, Makowiska 5, 86-050 Solec Kujawski
Umowa obowiązuje od 1 września 2018 r. do 30 czerwca 2020 r.