• Warsztaty plastyczne

            Ho, ho ,ho, ho…

            Oj działo się , działo….6 grudnia, w naszej klasie były nietypowe mikołajki. To dzieci wspólnie z rodzicami zamienili się w pomocników Świętego Mikołaja. Małe i duże elfy z 1 e, od wczesnych godzin rannych 8.00 do 11.20 tworzyły ozdoby świąteczne na coroczny kiermasz, który w naszej szkole stał się już tradycją.

             

            Było cudownie- gwarno, wesoło, kolorowo, słodko, nastrojowo, a co najważniejsze pracowicie. Każdy z rodziny-mama, tata, rodzeństwo, babcia, dziadek, ciocia, wujek mógł w tym dniu odwiedzić naszą salę i wspólnie z dzieckiem wyczarować „coś z czegoś” -zakupionego przez rodziców lub „coś z niczego”, a właściwie z tego co daje nam natura. Szyszki z naszego szkolnego modrzewia, plastry drewna, gałązki, mech te naturalne produkty, w dłoniach naszych wspaniałych elfów przeistoczyły się w piękne stroiki. Z materiałów zakupionych przez rodziców powstały cudne Mikołaje. Ozdoby te i wiele innych będzie można zakupić na kiermaszu w dniu 9 grudnia.

            A każda ozdoba wyczarowana w tym dniu w klasie została przypieczętowana pieczątką samego Mikołaja z napisem „MIKOŁAJ ISTNIEJE !!!”.

            Dziękuję wszystkim dużym elfom, którzy znaleźli czas, aby w tych porannych godzinach spędzić go wspólnie ze swoim dzieckiem w szkolnej sali.

            Małe elfy z 1 e okazały się wspaniałymi pomocnikami Mikołaja.

            Ho,ho, ho, ho…do zobaczenia za rok

            Dorota Kaczan – wychowawczyni klasy 1e

          • Zumba

            Mikołajkowa zumba dla uczniów naszej szkoły cieszyła się ogromnym powodzeniem.

          • Pluszowy Miś

            8 listopada odbyły się kolejne zawody sportowe klas 1-3 naszej szkoły o zdobycie "Pluszowego Misia".Emocje i w tym roku były olbrzymie. Zarówno zawodnicy, jak i kibice zasłużyli na medale! 

          • Dni Patrona

            Od 4-7 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się pierwsze obchody Dnia Patrona. Od zeszłego roku szkoła nosi imię Marii Skłodowskiej-Curie.
            W ramach obchodów uczniowie uczestniczyli w wielu wydarzeniach związanych z dwukrotną noblistką, m.in.:brali udział w grze miejskiej, konkursach plastycznych i historycznym oraz mogli sprawdzić swoją wiedzę w stacjach dydaktycznych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się specjalnie przygotowana foto-budka.
            Obchody Dni Patrona zakończyliśmy uczestnictwem w przedstawieniu poświęconemu noblistce.

             

            Beata Jurgielska

          • Dzieciaki sadzeniaki

                    Dzieci z kl. 2e kontynuują warsztatową przygodę. Tym razem wybraliśmy się do Leroy Merlin w Bydgoszczy, gdzie uczestniczyliśmy  w warsztatach przyrodniczych. Dzieci samodzielnie przesadzały rośliny doniczkowe, które zabrały do domu i dalej je pielęgnują.  Wszystkie okazały się wspaniałymi  ,, Dzieciakami sadzeniakami" i otrzymały Dyplomy.

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

            W tym roku w naszej szkole 11 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia członkowie SU rozdawali nauczycielom oraz pracownikom administracji drobne upominki: kolorowe szyszki - ludziki i jabłka z sentencjami. Przez cały dzień włączana była muzyka, a podczas przerw można było potańczyć i podszkolić belgijkę, którą uroczyście odtańczono na 15-minutowej przerwie.

            Raz jeszcze – WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM I PRACOWNIKOM NIEPEDAGOGICZNYM życzymy udanego roku szkolnego!

            Patrycja Kołpak - Kasperska

             

          • W rodzinie siła – śladami bł. Czesława Jóźwiaka

             22 października 2019 roku w Soleckim Centrum Kultury odbyła się konferencja zatytułowana „W rodzinie siła – śladami bł. Czesława Jóźwiaka”. Organizatorami konferencji były Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Stowarzyszenie Rozwoju Solca Kujawskiego. Swoją obecnością uświetnili uroczystość znamienici goście oraz zaproszeni prelegenci: Ks. Jarosław Wąsowicz, Grażyna Rochna-Woźniak z małżonkiem, Joanna Kożyczak. 

                        Goście zapoznali się z historią przygotowania konferencji, wydarzeń ją poprzedzających oraz jej inicjatorkami: paniami Alicją Żaguń oraz Elżbietą Wysocką ze Stowarzyszenia Rozwoju Solca Kujawskiego. Wczesną wiosną 2019 roku wystąpiły z propozycją zorganizowania konferencji na temat bł. Czesława Jóźwiaka. Rozpoczęto wspólną pracę, której owocem w minionym roku szkolnym był rajd do wsi Łażyn - miejsca, w którym urodził się bł. Czesław Jóźwiak. Uczestniczyły w nim pomysłodawczynie, dyrekcja oraz miłośnicy pieszych wędrówek. Przeprowadzony został także konkurs literacki pt. „Czy wartości widoczne w życiu bł. Czesława Jóźwiaka są aktualne dzisiaj?” Laureatami konkursu, rozstrzygniętego już w czerwcu, zostali absolwenci SP4: Jakub Bednarek, Mateusz Zboracki oraz Martyna Przybylska.

            We wrześniu, pod opieką Jolanty Szubskiej - Rydel oraz Anety Kałamarskiej, odbywały się próby do przedstawienia pt. „Poznańska Piątka” z udziałem klasy 7e i kółka historycznego. Jego treść przybliżyła historię bł. Czesława i jego przyjaciół ze słynnej „poznańskiej piątki”. Znaczenie rodziny w ich życiu, a także wierności najwyższym wartościom, jakimi są: Bóg, Honor, Ojczyzna. Podczas uroczystości wystąpili uczniowie naszej szkoły, kształcący swoje umiejętności również w Szkole Muzycznej: Piotra Kaczana, Antoniego Kaczana oraz Oliwiera Paczkowskiego
            Następnie głos zabrali zaproszeni prelegenci. Pierwszy wystąpił ks. dr Jarosław Wąsowicz, salezjanin, historyk i socjolog, który przybliży historię bł. Czesława Jóźwiaka, jego dzieciństwo i młodość, okoliczności śmierci i wyniesienia na ołtarze. Nadmienić trzeba, że konferencja ta przypadła na wspomnienie św. Jana Pawła II. Ten wielki papież w 1999 r. beatyfikował „poznańską piatkę”. Kolejny wykład poprowadziła mgr Joanna Kożyczak, socjolog i pedagog, nauczyciel historii.  Przedstawiła obraz rodziny na przestrzeni wieków, ukazując przy tym jej podstawowe znaczenie dla społeczeństwa. Następnie nakreśliła obraz współczesnej rodziny, wskazując na jej zagrożenia. Prelegentka ukazała również obraz rodziny, z której także dzisiaj można czerpać siłę. Jak wielka to siła, przedstawiła nam mgr Grażyna Rochna-Woźniak, poetka, nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół nr 1, solecka druhna harcerska. Wraz ze swoim mężem Mirosławem Woźniakiem przedstawili te aspekty historii ich rodziny, które wskazują na wielkie znaczenie relacji przepełnionych miłością do bliskich i do Ojczyzny, a także pokazali różne aspekty działalności harcerskiej.

            Konferencji towarzyszył również konkurs plastyczny zorganizowany przez panią Ewę Sobolewską. Laureatami zostali: Kajetan Wójtewicz, Patrycja Kujawińska, Gabriela Rzętkowska. Na koniec zaproszono wszystkich gości do obejrzenia wystawy prac plastycznych przygotowanych przez młodych artystów naszej szkoły.

            Izabela Wiśniewska

          • Koło Caritas

            W ramach przygotowań do Uroczystości Wszystkich Świętych grupa uczniów ze Szkolnego Koła Caritas udała się na cmentarz, aby posprzątac groby.

          • Dzień Papieski

            16 października obchodziliśmy w szkole XIX Dzień Papieski pod hasłem "Wstańcie, chodźmy". Z tej okazji złożyliśmy wraz z klasą V g wiązankę kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II

          • ŚWIĘTO LATAWCA

            19 października odbył się  po raz kolejny konkurs latawca i konkurs plastyczny „pobujaj w obłokach” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4, Dom Harcerza i Hufiec ZHP w Solcu Kujawskim. Impreza odbyła się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy i Burmistrza Solca Kujawskiego. W konkursie latawców oceniano rozwiązania konstrukcyjne, estetykę wykonania i wysokość lotu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a  zwycięzcy również pamiątkowe dyplomy .W konkursie plastycznym uczestnicy wykonywali prace dowolną techniką, wykorzystując  swoją wyobraźnię i zdolności. Najlepsze prace nagrodzono dyplomami i upominkami. Po konkursie wszyscy uczestnicy miło spędzili czas przy wspólnym ognisku. Wszystkie nagrody, materiały do konkursu plastycznego zostały ufundowane przez Starostwo Powiatu Bydgoskiego i Burmistrza Solca Kujawskiego.

          • Światowy dzień tabliczki mnożenia

            W pierwszym tygodniu października przyłączyliśmy się jako szkoła do akcji „Światowy dzień tabliczki mnożenia”. Przez cały tydzień trwały przygotowywania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie „matematycznych spacerów” po szkole. Została ona udekorowana plakatami, jak również planszami pozwalającymi sprawdzić matematyczne umiejętności.

            4 października, miało miejsce najważniejsze wydarzenie- sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. Nauczyciele matematyki oraz edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzili akcję w klasach, z którymi mieli zajęcia.

            Uczniowie również mieli szansę zostać egzaminatorami i sprawdza

            znajomość tabliczki mnożenia wśród dorosłych – egzaminowali m.in. własnych rodziców, rodzeństwo, jak również dyrektora szkoły.

            Akcja okazała się świetną zabawą, pozwoliła wyłonić spośród uczniów ekspertów tabliczki mnożenia. Najlepsi zostali nagrodzeni certyfikatami mistrza oraz naklejkami przypominającymi medale.

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego klasy 7-8



            WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO klasy 7-8

            Dnia 3 października 2019 roku w budynku B odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Liczba osób uprawnionych do głosowania – 205, liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania – 179, liczba oddanych głosów – 179, liczba głosów nieważnych – 6. Po przeliczeniu głosów przez Szkolną Komisję Wyborczą w składzie: Inez Przybyszewska, Natalia Bambrowicz i Gabrysia Rzętkowska wyłoniono następujących kandydatów:

            1. Przewodniczący SU – Kacper Frymarkiewicz
            2. Z- ca przewodniczącego – Joanna Mruk
            3. Sekretarz – Zuzanna Walichniewicz

            Jednocześnie przeprowadzono wybory opiekunów Samorządu Uczniowskiego i zostali nimi:

             

            1. Patrycja Kołpak – Kasperska
            2. Adam Michalak
            3. Aleksandra Anuszkiewicz

            GRATULUJEMY I ŻYCZYMY OWOCNEJ WSPÓŁPRACY :)

          • Kromka chleba dla sąsiada

            20 września 24 uczniów ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyło w ogólnopolskiej zbiórce żywności, w ramach akcji Kromka chleba dla sąsiada. W ciągu 3 godzin, dzięki hojności mieszkańców naszego miasta oraz uprzejmości pracowników sklepu Biedronka, zebrano ponad 100 kg żywności przeznaczonej dla osób potrzebujących pomocy.

          • Podziękowania od Księcia Harry'ego i Księżnej Meghan

            W ubiegłym roku szkolnym w maju grupa uczniów z klasy 5a wysłała gratulacje do Księcia Harry'ego i jego żony Meghan z okazji narodzin ich pierwszego dziecka – Archiego. Laura Kayzer wykonała kartkę, na której pod gratulacjami podpisali się uczniowie z jej grupy językowej.

            W wakacje dotarły do szkoły podziękowania od Księcia i Księżnej Sussex wraz z ich rodzinną fotografią, które zamieszczamy poniżej.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Solcu Kujawskim
      • tel. 52 387 13 59, tel.kom. 510 264 251 Wicedyrektor 453 067 543 Psycholog 453 067 544 Pedagog 453 067 186 Intendent - 515 262 936 Identyfikator w ePUAP : sp4SolecKujawski Adresy Skrzynek: /sp4SolecKujawski/domyslna Godziny otwarcia sekretariatu: Poniedziałek 7:30 - 15:30 Wtorek 7:30 - 16:00 Środa 7:30 - 15:30 Czwartek 7:30 - 15:30 Piątek 7:30 - 15:00.
      • 86-050 Solec Kujawski, ul.Słowackiego 4 Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych