• Sprzątanie Świata 2019

#sprzątaMy

Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. W piątek, 20 września, uczniowie soleckich szkół ruszyli do pobliskich lasków i parku, żeby przekonać się, jak wyglądają tereny leśne
            i co ludzie w lasach zostawiają, ale przede wszystkim po to, aby pozostawić za sobą czysty las. Uczniowie soleckiej Czwórki sprzątali głównie tereny od cmentarza w stronę Białej Góry. Okazało się, że takie akcje są potrzebne, ponieważ ludzie w dalszym ciągu robią sobie z lasu wysypisko. Oprócz "zwykłych" śmieci można stamtąd przynieść stary telewizor czy wannę, a także odpady budowlane. Dzień szkolnym sprzątaniu do akcji przystąpili też dorośli mieszkańcy Osiedla Staromiejskiego, którzy w minioną sobotę ochoczo zabrali się za sprzątanie miasta.
                Do tegorocznej akcji sprzątania lasów inicjowanej przez Lasy Państwowe pod hasłem "sprzątaMy" włączyła się również para prezydencka, która na Mazowszu zachęcała do pozostawiania lasów w czystości. Wielu uczestników akcji w tym roku namawiało, aby każdy, kto spaceruje po lesie, wziął ze sobą worek i posprzątał kilka śmieci. Przyroda wtedy trochę odetchnie, a i ludziom przyjemniej będzie spędzać czas na łonie natury.

• Liga Zadaniowa-konkurs przedmiotowy z matematyki

Uroczyste podsumowanie LIGI ZADANIOWEJ 2018/2019  odbyło się w piątek, 7 czerwca 2019 r. o godz. 10.30.  w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódziego przy ul. Jagiellońskiej 3.

Nagrodzeni uczniowie:

Kategoria dla klas VI

- I miejsce  Jakub Bednarek klasa VIe oraz

- II miejsce Magdalena Lisiak klasa Vd

- II miejsce Gabriel Marjanek klasa Vd

Kategoria dla klas VII

- III miejsce Sara Kościołek VIIc

Jakub Bednarek znalazł się w szóstce uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów w konkursie i otrzymał nagrodę  - wyjazd na wycieczkę

• Festyn z okazji Dnia Dziecka w Bydgoszczy

3 czerwca 2019r. uczniowie klasy I d  i II a naszej szkoły, brały udział Festynie z okazji Dnia Dziecka w Bydgoszczy. Impreza objęta była Honorowym Patronatem: Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty, Starostwa Bydgoskiego i Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Festyn odbywał się na Kartodromie przy ulicy Fordońskiej 116. Zaproszenie na festyn wystosowali: Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy, Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braill'a w Bydgoszczy oraz Polski Związek Motorowy Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy. Przez trzy godziny nasze dzieci poszukiwały MOCY w strefach: bezpieczeństwa, zabawy, wiedzy i nauki, aktywności sportowej i rekreacji i wypoczynku. Po zgromadzeniu MOCY na poszczególnych stanowiskach: Straży Granicznej, Policji, Żandarmerii Wojskowej, Straży Pożarnej czy Staży Miejskiej, dzieci zgromadzone pieczęcie wymieniały na drobne upominki. Przyjęto nas po Staropolsku "czym chata bogata". Poczęstowano ciastem z rabarbarem, drożdżówkami, owocami i kiełbaskami z rożna. Wyprawa na festyn była bardzo udana, a pozyskana MOC wzmocni nas na długie lata. DZIĘKUJEMY

• Rajd Pieszy

1 czerwca 2019 r. odbył się Rajd Pieszy do wsi Łażyn, miejsca urodzenia bł.Czesława Jóźwiaka. W rajdzie wzięły udział 23 osoby. Długość wędrówki to 24 km. Jesteśmy dumni z najmłodszych uczestników rajdu.

• Obiady - czerwiec

Koszt obiadów na m-c czerwiec /do 18.06. /wynosi :

12 dni x 3,30 = 39,60

Termin wpłaty obowiązuje do 29 maja 2019 r.

Nr konta bankowego : 29 1240 3507 1111 0010 5529 8686

W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko dziecka, klasę i dni tygodnia w jakie będzie wydawany dla niego posiłek.

• Wiosenny Turniej Gmin Kujawsko - Pomorskiego Ośrodka Koszykówki o Puchar Burmistrza Sępólna Krajeńskiego.

11 maja 2019r. w Sępólnie Krajeńskim odbył się Wiosenny Turniej Gmin Kujawsko - Pomorskiego Ośrodka Koszykówki o Puchar Burmistrza Sępólna Krajeńskiego.

W turnieju wzięło udział 7 drużyn rocznika 2008 i młodszych, trenujących w ramach Piramidy Szkoleniowej Klubu Sportowego Basket 25: Koronowo, Brzoza, Więcbork, Solec Kujawski, dwie drużyny Basket 25 Bydgoszcz oraz Sępólno Krajeńskie. Młodziutkie koszykarki z naszego miasta zajęły III miejsce. Otrzymały także dwie nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką drużyny została Michalina Woźniak a Natalia Nowak otrzymała nagrodę dla najlepiej rzucającej koszykarki turnieju, w którym łącznie zdobyła 57 punktów.

Od lewej: Natalia Nowak, Zuzanna Wojewódzka, Agata Zawadka, Aurelia Siębor, Karolina Wojewódzka, Liwia Kasperska, Michalina Woźniak, Maja Pszczółkowska, Zofia Białecka, Marcelina Grzankowska, Zofia Szyttenholm, Marta Dziedzic, Anna Wiśniewska, Sonia Kowalska, trener:

Małgorzata Nowak

• Szkolne Koło Caritas

W ramach jałmużny wielkopostnej uczniowie SP Nr 4 należący do Szkolnego Koła Caritas włączyli się w ogólnodiecezjalną inicjatywę zbiórki na budowe szkoły w Czadzie. Dzieci wraz z opiekunem Koła zbierały pieniądze do puszek w niedziele 7 kwietnia 2019 r. po każdej Mszy św. Dzięki hojności darczyńców zebrano 1450 zł., które przesłane zostały do Caritas Diecezji Bydgoskiej. Za zlożone ofiary serdecznie dziękujemy.

Izabela Wiśniewska

Więcej szczegołów nahttp://diecezja.bydgoszcz.pl/2019/03/02/dokonczenie-budowy-szkoly-w-czadzie/

• Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
            przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
            Radosnego, wiosennego nastroju,
            serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
            oraz wesołego "Alleluja"

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne szkoły