• Uroczyste otwarcie nowego skrzydła naszej szkoły

Nareszcie razem!

-uroczyste otwarcie nowego skrzydła naszej szkoły

Sobota 19 listopada 2022 roku przejdzie w naszej szkole do historii. Otóż właśnie tego dnia odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku, w którym uczą się nasze dzieci od listopada.

Polon4 - tak nazywał się program telewizyjny, który na uroczystości informował o historii szkoły i budowie nowego skrzydła. Scenariusz powstał dzięki współpracy p. Katarzyny Bochat i Anety Kałamarskiej z pomocą filmową p. Jowity Dec. Głównym redaktorem czwórkowych wiadomości był Aleksander Pankanin z 8b. Uroczystość rozpoczęły maluchy z klasy p.Moniki Łącznej, które z wdziękiem odtańczyły poloneza. Nie obyło się też bez okolicznościowych przemówień, ale także podziękowań, gratulacji i życzeń.- Cieszę się, że po latach wreszcie jesteśmy wszyscy razem – mówił w sobotę pan dyrektor Piotr Dylewski. Zadowolenia nie krył także kujawsko-pomorski kurator oświaty, p.Marek Gralik, pani burmistrz Teresa Substyk również zabrała głos, nieco tajemniczo mówiąc o kolejnych planach na inwestycje w edukację solecką.  Po tradycyjnym przecięciu wstęgi pawilon poświęcił ks. Jerzy Celkowski, proboszcz parafii pw. bł. Michała Kozala.

​​​​​​​

Stary budynek szkoły łączy z nowym przejście przy sali gimnastycznej. Powierzchnia użytkowa dobudowanej części to prawie 1000 m kw. Powstało sześć sal lekcyjnych, z których korzystają najmłodsi uczniowie, przebieralnie, gabinet logopedy, magazyny na sprzęt, zaplecze sanitarne. Koszt całości to ponad 7,3 mln zł. Samorząd nie musiał całej tej kwoty zabezpieczyć w budżecie gminy. Udało się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości ponad 2,4 mln zł. Słowa podziękowania należą się władzom miasta oraz firmie Ebud, która realizowała budowę i oddała całość w terminie.

Wszyscy cieszymy się, że mamy w końcu jedną, rozbudowaną szkołę. Maluchy uczą się w nowoczesnych, klimatyzowanych i doskonale wygłuszonych salach, nauczyciele nie muszą przechodzić pół miasta do innego budynku, a zaplecze sportowe wreszcie nabrało wyglądu na miarę XXI wieku.

• Laboratoria przyszłości

Uczniowie SP4 uczą się obsługi Google VR obsługiwanych przy użyciu portalu ClassVR. Sprzęt i oprogramowanie zakupione z projektu Laboratoria Przyszłości

• Opłaty-obiady

Koszt obiadów na mc  grudzień  / od 1 do 21/ wynosi :

15 dni x 4,60  =69,00

Nr konta :    29 1240 3507 1111 0010 5529 8686