• Obiady

Informujemy, że od września 2022 r w Szkole Podstawowej nr 4 będzie funkcjonowała jedna stołówka, przy ul. Słowackiego 4.

Uczniowie klas VIII, po skończonych zajęciach, również będą mieli  możliwość spożycia posiłku.

W związku z tym, pora wydawania obiadów dla uczniów klas VIII zostanie wydłużona do godziny  16.15

Nowa stawka obiadowa wynosi – 4,60.

Koszt obiadów na mc październik wynosi :

19 dni x 4,60  =87,40

Dodatkowe dni wolne w październiku: 14 /piątek/ i 31 /poniedziałek/

Termin wpłaty obowiązuje do 29 września 2022 r

• CZWÓRKA EKO-SZKOŁĄ

W minionym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 wzięli udział w ogólnopolskim projekcie EKO-SZKOŁA pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Młodzież miała do wykonania wiele zadań związanych z ekologią, np. sadzenie drzew, zbiórka zużytych baterii i telefonów oraz budowa domków dla owadów, które zostały przekazane do Nadleśnictwa Solec Kujawski. Konsekwencją przeprowadzonych akcji było uzyskanie przez SOLECKĄ CZWÓRKĘ tytułu EKO-SZKOŁY.

Opiekunkami projektu były nauczycielki:

Halina Cerlak, Małgorzata Kłaniecka-Sroka i Anna Wiśniewska.

• MŁODZI POSŁOWIE NA SEJMIE DZIECI I MŁODZIEŻY- 1 CZERWCA 2022r.

1 czerwca 2022r.- w Dzień Dziecka w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie odbył Sejm Dzieci i Młodzieży. 460 młodych posłów w wieku od 13-17 lat obradowało nad wybranym ważnym dla młodych Polaków zagadnieniem. Temat tegorocznego SDiM brzmiał:

Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki.

Nasze miasto i powiat reprezentowali POSŁOWIE na XXVIII sesję SEJMU DZIECI i MŁODZIEŻY, którymi byli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Solcu Kujawskim:

- NATALIA KWIATKOWSKA i WIKTOR MUSIAŁ - kl. VIII F- autorzy słuchowiska na temat gen. Antoniego Hedy Szarego;

- RÓŻA PIETRZAK I ZUZANNA STANIK - kl. VIII F- autorki filmu o kapitanie Alojzym Bruskim Grabie.

Spośród wielu uczestników konkursu XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, zostaliśmy wybrani na posłów i posłanki. Nasza przygoda była niesamowita. Począwszy od zwiedzania cmentarza na Powązkach, gdzie oddaliśmy hold poległym żołnierzom, min. Alkowi, Rudemu oraz Zośce, poprzez Stare Miasto aż po obrady Sejmu. Kolejnego dnia nadszedł dzień obrad. Było to niezwykłe przeżycie, które zostanie w naszej pamięci do końca. Usiedliśmy na miejscu sławnych polityków, gdzie głosowaliśmy i z uwagą słuchaliśmy informacji i poprawek dotyczącej przedstawionej przez Sejm Uchwały. Mamy bowiem nadzieje i świadomość, że zmiana zaczyna się od rzeczy najmniejszych, czyli naszych głosów.”

Po powrocie Młodzi Posłowie przywieźli całą gamę wrażeń, niezwykle cenne materiały dydaktyczne służące jako pomoce na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, jak również przeprowadzili  wartościową lekcję wiedzy o społeczeństwie na temat polskiego sejmowania.

Ogromnie dumni ze swoich Uczniów- Posłów gratulujemy serdecznie Rodzicom,

Dyrekcja i nauczyciele historii i wos SP4 w Solcu Kujawskim