• Uroczyste zakończenie konkursu Liga Zadaniowa

7 czerwca 2023 r. odbyło się uroczyste zakończenie konkursu  Liga Zadaniowa 2022/2023
            dla uczniów z rejonu bydgoskiego. Podsumowanie odbyło się w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.
            Nagrodzeni uczniowie:

• Marcin Sędzik klasa VIc
            • Martyna Walukiewicz klasa VIa

• Laura Żerebiec klasa VIa

Wyróznienie

• Filip Karłowski KLasa VIa

• MŁODZI POSŁOWIE NA SEJMIE DZIECI I MŁODZIEŻY 2023

1 czerwca 2023r w Dzień Dziecka, w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie odbyła się XXIX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. 460 młodych posłów z Polski w wieku od 13-17 lat obradowało nad wybranym ważnym dla młodych Polaków zagadnieniem. Temat tegorocznego SDiM brzmiał: Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie
            warszawskim.

Nasze miasto i powiat reprezentowali Młodzi Posłowie na XXIX sesję Sejmu Dzieci i
            Młodzieży, którymi byli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Solcu Kujawskim:
            Kalina Kuchta i Julia Kusz z kl. VIII B,
            - Hubert Kasprzyk i Nataniel Marjanek z kl. VIII B.

Przed wyjazdem do Warszawy z rąk Kuratora Oświaty Marka Gralika uczniowie odebrali mandaty poselskie.
            Po powrocie Młodzi Posłowie przywieźli moc wrażeń, cenne materiały dydaktyczne, które posłużą jako pomoce dydaktyczne na lekcjach wiedzy o społeczeństwie.

Młodym Posłom serdecznie gratulujemy sukcesu!!!
            Dyrekcja i nauczyciele SP4 w Solcu Kujawskim

• Sukces Michaliny Grochowskiej i Marty Krymki z klasy 4b w Powiatowym Konkursie Literackim

W tym roku szkolnym w SP4 do Powiatowego Konkursu Literackiego pt. ,,Książka- najwierniejszym towarzyszem w podróży życia przystąpiło dziewięcioro uczniów z klas 4-6. Tegoroczna 20. już edycja konkursu poświęcona była twórczości Małgorzaty Musierowicz, która w swojej twórczości podejmuje tematy bliskie dzieciom i młodym ludziom wkraczającym w dorosłe życie.Miło nam poinformować, iż Michalina Grochowska i  Marta Krymka  z klasy 4b  zajęły III miejsce w 20. edycji konkursu zatytułowanej: ,,W poszukiwaniu ciepła, serca, miłości - powieści Małgorzaty Musierowicz aktualne dawniej i dziś.

6 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, dokąd udali się uczestnicy konkursu z naszej szkoły.

Gratulujemy sukcesu!