• Obiady

Informujemy, że od września 2022 r w Szkole Podstawowej nr 4 będzie funkcjonowała jedna stołówka, przy ul. Słowackiego 4.

Uczniowie klas VIII, po skończonych zajęciach, również będą mieli  możliwość spożycia posiłku.

W związku z tym, pora wydawania obiadów zostanie wydłużona   do godziny  16.15

Wydawanie obiadów rozpocznie się 5.09. /poniedziałek/.

Nowa stawka obiadowa wynosi – 4,60.

Koszt obiadów na mc wrzesień / od 5 do 30/ wynosi :

20 dni x 4,60  =92,00

Termin wpłaty obowiązuje do 2 września 2022 r

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  odbędzie się 1 września 2022 r. w budynku A ul. Słowackiego 4

Zapraszamy Uczniów wg następującego harmonogramu:

klasy 1-4  godz.9.00

klasy 5-8  godz.10.30

Zbiórka na boisku szkolnym.  Obowiązuje strój galowy.

Przyjazd autobusu: godz. 8.30

Odjazd autobusu: godz. 12.00

Do zobaczenia

• SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 - SZKOŁĄ Z KLASĄ!!!!

W minionym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z opiekunkami: Haliną Cerlak, Małgorzatą Kłaniecką-Sroką, Patrycją Kołpak-Kasperską oraz Marzenną Kuczkowską wzięli udział w całorocznym  projekcie POLSKO-AMERYKAŃSKIEJ FUNDACJI SZKOŁA Z KLASĄ.

certyfikat

Zadaniem młodzieży było zrealizowanie trzech innowacyjnych modułów: Odwrócone Nauczanie, Desing Thinking i Agile. Każdy z tych modułów wymagał innego rodzaju zaangażowania:  współpracy, kreatywności, wnikliwości, odpowiedzialności, a także poświęcenia swojego czasu wolnego.

Najbardziej  absorbującym był moduł Desing Thinking, którego celem było znalezienie rozwiązania problemu nurtującego uczniów oraz lokalną społeczność - zanieczyszczone powietrze naszego miasta. Analizując  badania oraz wywiady z pracownikami urzędów, lokalnymi przedsiębiorcami oraz mieszkańcami miasta, okazało się, że głównym powodem jest palenie „śmieciami”, które jest konsekwencją braku wiedzy niektórych mieszkańców, a także położenia geograficznego naszego miasta. Uczniowie znaleźli rozwiązanie i samodzielnie stworzyli prototyp  AUTOMAT-u przyjmującego tworzywa sztuczne, a w zamian wydającego rośliny tlenowe.

Zwieńczeniem udziału w ogólnopolskim projekcie jest przyznanie naszej szkole tytułu – SZKOŁA Z KLASĄ.

• Podręczniki-Religia

Klasa I - Poznaję Boży świat,  red. K.. Mielnicki, Wyd. Jedność, Kielce.

Klasa II - Odkrywam Królestwo Boże, red. K.. Mielnicki, Wyd. Jedność, Kielce.

Klasa III - Poznaję Jezusa, red. K.. Mielnicki, Wyd. Jedność, Kielce.

Klasa IV - Jestem chrześcijaninem, red. J. Szpet, D. Jackowiak, Wydawnictwo św. Wojciech, Poznań.

Klasa V - Szczęśliwi, którzy szukają prawdy,  red. K.. Mielnicki, Wyd. Jedność, Kielce.

Klasa VI - Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno, red. K.. Mielnicki, Wyd. Jedność, Kielce.

Klasa VII - .Szczęśliwi, którzy czynią dobro, red. K.. Mielnicki, Wyd. Jedność, Kielce.

Klasa VIII - Aby nie ustać w drodze, red. J. Szpet, D. Jackowiak, Wydawnictwo św. Wojciech, Poznań.